Hogyan zajlik a kiválasztás?
A kiválasztás lépései:
A toborzás-kiválasztás folyamata egy adatbázis-kezelő rendszerben zajlik (HRmaster), amely teljes mértékben megfelel a GDPR szabályoknak. A rendszerbe automatizmusokat állítottunk be, amelyek figyelmeztetik a pályázókat, ha a regisztráció során maradt még teendőjük (pl.: megerősíteni az e-mail címüket, elfogadni az Adatkezelési nyilatkozatot).
- Tipp: Érdemes a Spam mappát megnézni, mert lehet a saját levelezőrendszer a Beérkező üzenetek mappa helyett, a Spam mappába érkezteti az automatikus leveleket. Az önéletrajz elküldése előtt, győzödjön meg az elérhetőségi adatai helyességéről (email cím, telefonszám).
Álláshirdetés: Hirdetéseinkben igyekszünk minden esetben a lehető legpontosabb képet adni a nyitott pozícióinkról: a feladatokat részletesen megfogalmazzuk és a pozíció ellátásához szükséges elvárásokat konkretizáljuk.
- Tipp: A honlapunkon minden nyitott pozíciónkat közzétesszük (legyen az tejes munkaidős vagy gyakornoki pozíció), érdemes gyakran visszalátogatni az oldalra. Külön adatbázisunk nincs, csak a meghirdetett pozíciókra várunk önéletrajzokat.
Előszűrés/kapcsolatfelvétel: Mindenkinek biztosítunk visszajelzést a kiválasztási folyamat valamelyik szakaszában, de csak azokkal vesszük fel a kapcsolatot, akik leginkább illeszkednek az elvárásainkhoz.
- Tipp: Érdemes felkészülni a beszélgetésre olyan módon, hogy átgondolja a korábbi munkatapasztalatait, céljait, elvárásait. Arra kérjük, amennyiben nem megfelelő időben vesszük fel Önnel a kapcsolatot, akkor azt jelezze, és megbeszélünk egy olyan időpontot, amikor zavartalan körülmények között tudjuk elkezdeni a beszélgetést (kb. 15-30 percre lehet számítani).
Interjú: A kiválasztást igyekszünk minden esetben a lehető legrövidebb módon lebonyolítani így, egy-, vagy kétkörös interjúkat szervezünk. A személyes interjúkban hiszünk, hiszen az első személyes benyomás mérföldkő mindkét fél számára. Szeretjük bemutatni az új kollégára váró miliőt (irodát, kollégákat) és természetesen a közvetlen vezetőt is.
Bizonyos pozíciók esetében használunk szituációs feladatokat is, amelyek az adott munkakör jellegével és feladataival összhangban vannak.
- Tipp: Mentse el naptárjában az interjú időpontját és online térkép segítségével nézze meg a helyszínt, illetve szánjon időt az interjúra való felkészülésre. Feltett szándékunk az interjún megismerni a tapasztalatait, a motivációját, a céljait és az elvárásait. Kérjük, foglalja össze a kérdéseit, mivel fontos számunkra, hogy az Ön által kiemelten fontos témákra koncentrálhassunk, és ezekre válaszoljunk.
Ajánlattétel: Az ajánlatban minden lényeges foglalkoztatási feltétel szerepel. Telefonon részletesen bemutatjuk az ajánlat tartalmát, majd ezt követően, -minden esetben írásban is- elküldjük. Az ajánlatot a dokumentumban meghatározott határidőig tudjuk fenntartani, mivel a válaszától függően további feladataink vannak.
- Tipp: Amennyiben kérdése merül fel az ajánlat kapcsán, vagy szeretné összehasonlítani más ajánlatokkal, érdemes felvennie a kapcsolatot a HR-es kollégával, hogy minden szükséges információ az Ön rendelkezésére álljon. Az ajánlat elfogadása után, nagyon várjuk a belépés konkrét dátumát.
Belépés: Az ajánlat elfogadása után, információkkal látjuk el a belépőnket (pl.: hogyan készüljön az első napjára, mit hozzon magával).
Továbbá az érintett szakterületekkel közösen, összeállítjuk a betanulási folyamatot, emellett megrendeljük a szükséges munkaeszközöket, hogy az első nap minden rendelkezésre álljon. A betanulási folyamat az esetek többségében, több mint három hónapot is igénybe vehet.
- Tipp: a munkahelyváltással kapcsolats munkaügyi kérdésekkel nyugodtan forduljon a HR-hez.